Wszystko co dobre, szybko się kończy…

Wczoraj dobiegł końca XVII Międzynarodowy Turniej w Gimnastyce Artystycznej o Srebrnego Sokoła.

Przez dwa dni ponad 150 zawodniczek zarówno z Polski jak i Ukrainy, Białorusi, Słowacji i Łotwy rywalizowało w poszczególnych kategoriach wiekowych tworząc przy tym niesamowite widowisko.

Gimnastyczki PTG „Sokół” zdobyły łącznie 18 medali- 5 złotych, 8 srebrnych oraz 5 brązowych. Bardzo dobre noty sędziowskie zdobyły również dziewczęta, którym nie udało się stanąć na podium. Cały turniej stał na wysokim poziomie.

W sobotę, 18.11.2017, podczas ceremonii wręczenia medali swój pożegnalny pokaz przedstawiła Julia Chochół, która jednocześnie otrzymała pamiątkowego Srebrnego Sokoła. Julia przenosi się do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Gdyni, gdzie wraz z Reprezentacją Polski będzie przygotowywać się do ważnych międzynarodowych zawodów.

Ostatniego dnia turnieju swoją sportową karierę postanowiła zakończyć wybitna Sokola zawodniczka- Janina Sidorik, która mimo bardzo młodego wieku i ogromnego talentu z powodów losowych musiała pożegnać się z gimnastyką artystyczną. Zrobiła to w piękny i wzruszający sposób przedstawiając garść swojego talentu w pokazie artystycznym.

Tego samego dnia, podczas ceremonii otwarcia zawodów, mieliśmy okazję obejrzeć pokazy taneczno-akrobartyczne przygotowane przez akrobatyki PTG „Sokół”. Dziewczyny są tegorocznymi medalistkami Mistrzostw Polski oraz uczestniczkami tegorocznych Mistrzostw Europy, na których zajęły wysoką 11 lokatę.

 

Miło nam było gościć wszystkich Państwa na naszym turnieju! Mamy nadzieję, że pobyt w Krakowie będziecie wspominać tak dobrze, jak my cały turniej 🙂

Serdecznie gratulujemy każdej zawodniczce z osobna i dziękujemy za udział w zawodach!

Gratulujemy wszystkim trenerkom za dobre przygotowanie swoich podopiecznych!

Gratulujemy sami sobie czyli sokolej ekipie, za udane zorganizowanie wspaniałego widowiska! 🙂

– czapki z głów dla dzielnej sędziny głównej Katarzyny Strychalskiej i wszystkich trenerek PTG „Sokół” Kraków

Dziękujemy za wsparcie finansowe Urzędowi Miasta Krakowa oraz Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego.

Dziękujemy wszystkim sponsorom i rodzicom za pomoc w przygotowaniu zawodów.

 

W najbliższym czasie na naszej stronie internetowej pojawi się fotorelacja z zawodów.

WYNIKI_WSZCZEGÓŁOWE_SREBRNY_SOKÓŁ_2017

…a już teraz zapraszamy na XVIII Międzynarodowy Turniej w Gimnastyce Artystycznej o Srebrnego Sokoła! Do zobaczenia w listopadzie 2018 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *